Сталь інструментальна для холодної обробки

Главная »  Наявність на складі »  Сталь інструментальна для холодної обробки

[pagelist_ext parent=”363″ show_content=”0″ class=”catalog_category”]

Штампова СТАЛь ДЛЯ ХОЛОДНОГО ДЕФОРМУВАННЯ.
Основне призначення сталей цієї групи – матеріали для штампового інструменту холодного деформування (пресування, висадка, карбування, калібрування, гнучка, формовка, волочіння і т.д.). Найбільш тяжелонагруженних з них – об’ємна штампування (пресування, висадка) та різання (вирубка, пробивка).
Основні вимоги, пропоновані до холодноштамповим сталям висока зносостійкість, опір малим пластичним деформаціям, задовільні міцність і пластичність, хороші технологічні властивості (шліфуємость, стійкість проти перегріву, мала деформованість і т.д.), теплостійкість.
Залежно від видів операцій, властивостей деформованих матеріалів, параметрів обладнання, роль кожного з показників змінюється. Так, працездатність вирубних штампів лімітується зносостійкість і конструктивної міцністю, для важконавантажених пуансонів холодного пресування велике значення мають опору малим пластичних деформацій і теплостійкість, а для високоточного інструменту складної конфігурації вельми важливі шліфуємость і деформованість при термічній обробці. Досягнення максимальних значень одних характеристик неминуче супроводжується деяким зниженням інших. У зв’язку з цим у кожному конкретному випадку необхідний вибір компромісних марок сталі і режиму її термообробки.
Сталі підвищеної (високої) ізносостойкості.К цього типу належать сталі з 12% Cr (Х12, Х12ВМ, Х12М, Х12Ф1, Х12Ф4) і 6% Cr (Х6ВФ, 8Х6НФТ, 9Х5ВФ, Х6Ф4М). Ці сталі в порівнянні з іншими мають найбільшу кількість карбідів – до 12-24%, переважно М7С6, а також М23С6 і МС, що визначає їх основне технологічне перевага – високу зносостійкість.
ГОСТ 5950-2000 містить 7 марок сталей даної підгрупи (9Х5ВФ, 8Х6НФТ, Х6ВФ, Х12, Х12МФ, Х12Ф1 і Х12ВМФ). У EN ISO включені тільки 3 марки X153CrMoV12, X210Cr12 і X210CrW12 (відповідно Х12МФ, Х12 і Х12В).


СТАЛИ ДЛЯ ударних інструментів.
Стали даної групи характеризуються підвищеною в’язкістю, необхідної для попередження передчасної поломки і викришування інструментів, що працюють в умовах великих ударних навантажень; високими прокаливаемостью і закаліваемостью в гарячих середовищах, тобто можливістю приймати ізотермічну загартування у великих перетинах, що забезпечує підвищення ударної в’язкості по всьому перетину.
Необхідний комплекс властивостей сталей забезпечується легированием. Хромокремністие стали прогартовуються в зразках діаметром до 50-60 мм при охолодженні в маслі. Крім того, стали, леговані кремнієм, мають підвищену стійкість при відпустці і підвищений межа міцності.
Недолік сталей – крихкість першого роду після відпустки при 270-400С і твердість HRC 47-51. Для отримання задовільною в’язкості необхідно застосовувати ізотермічну загартування. Хромовольфрамкремністие стали 5ХВ2СФ, 6ХВ2Ф, як більш сложнолегірованние, прогартовуються у великих перетинах (до 70-80 мм) при охолодженні в олії і добре приймають ізотермічну загартування. Стали з вольфрамом менш чутливі до відпускної крихкості 1-го роду. Легування сталей вольфрамом також підвищує стійкість проти відпустки. У той же час для сталей з вольфрамом і великим вмістом вуглецю в перетинах більше 50-60 мм характерна карбідна ліквація, що негативно позначається на їх ударної в’язкості.
За структурою сталі з 0,4-0,5% С є доевтектоїдних, а з 0,6% і більше евтектоїдной і заевтектоідних. Структура доевтектоїдних сталей після відпалу пластинчастий (рідше зернистий) перліт з невеликими ділянками фериту; заевтектоідних зернистий перліт. Крім того, в структурі останніх поряд з цементитом присутній карбід М6С. Структура стали після гарту мартенсит і залишковий аустеніт, при високому вмісті вуглецю – ще надлишкові карбіди. Після відпустки, зазвичай виконуваного на твердість 51-53 HRC – тростит.
Стали даної групи іноді піддають додатковій хіміко-термічній обробці (азотування, нітроцементація і т.д.), що забезпечує значне зростання поверхневої твердості без помітного зниження опору крихкому руйнуванню.
У ГОСТ 5950-2000 включено 6 марок сталей даного типу 4хС, 6ХС, 5ХВ2СФ, 6ХВ2С, 6Х3ФС і 6ХВГ. Міститься в ГОСТ 5950-73 сталь марки 4ХВ2С з останньої редакції виключена. EN ISO 4957: 1999 містить сталь 50WCrV8 (DIN 1.2549), що є аналогом стали 5ХВ2СФ і 60WCrV8 (DIN 1.2550) складу 6ХВ2С.

© ТОВ «МЕТЕКС ІНВЕСТ» 2014
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!